Posiadanie ogrodu to prawdziwa przyjemność. Jego pielęgnacja jednak nie wszystkich cieszy. Jeśli pielęgnacja trawnika to dla Ciebie wyłącznie przykry obowiązek, oddaj sprawy w ręce profesjonalistów. Wśród świadczonych przez Ogrody Botanika usług dostępna jest pielęgnacja trawników oraz wszystkich, znajdujących się w Twoim ogrodzie roślin, w tym drzew i krzewów. Dzięki naszym działaniom, zieleń za Twoim oknem rozkwitnie.

Regeneracja trawnika – pierwszy krok do pięknego ogrodu

Nawet jeśli ogród został efektownie zaaranżowany, niezadbany trawnik może wszystko zniszczyć. Aby więc zapewnić mu atrakcyjny wygląd, warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. Renowacja trawników to dobry sposób na przywrócenie źdźbłom odpowiedniej gęstości. Koniec z przesuszoną, rzadką trawą. Firma Ogrody Botanika doprowadzi do porządku każdy trawnik, dbając o odpowiednie warunki dla wzrostu trawy. Regeneracja trawnika nierzadko wymaga trochę czasu, lecz rezultat z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Wyeliminujemy ubytki, przebarwienia i nierówności, a efekt naszych starań to bujna i zielona trawa. Oferujemy profesjonalną pielęgnacje trawników, która jest jednym z niezbędnym elementów posiadania pięknie prezentującego się ogrodu. Oddaj swój ogród w nasze ręce. Wiemy co zrobić, by rozkwitł.

Pielęgnacja zieleni wrocław

Wertykulacja trawnika sposobem na pobudzenie wzrostu trawy

Każdy właściciel ogrodu z niecierpliwością czeka na pierwsze, zwiastujące wiosnę promienie słońca. Wraz z nią ogrody wypełniają się zielenią i stają się doskonałym miejscem do wypoczynku. Po zimie jednak przyroda często potrzebuje pomocy w powrocie do życia. Jest nią wertykulacja trawnika, czyli usunięcie z jego powierzchni resztek martwych roślin. Ograniczają one dostęp powietrza do gleby oraz wpływają negatywnie na jej poziom nawilżenia. Wertykulacja trawnika pozostawia glebę odpowiednio nawilżoną i dotlenioną, a efektem jest piękna, bujna i soczyście zielona trawa. Podobnie jak regeneracja trawnika, jego wertykulacja ułatwia nowym pędom trawy wzrastanie, dzięki czemu staje się on gęstszy i wolny od ubytków. Pielęgnacja zieleni wymaga dużego doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Jednym i drugim dysponuje zespół Ogrody Botanika. Podejmując współpracę z nami szybko przekonasz się, czemu zawdzięczamy tak dobrą opinię wśród naszych Klientów. Ostrzegamy, nasz optymizm jest zaraźliwy.

Pielęgnacja drzew w Twoim ogrodzie

W naszej ofercie znalazła się nie tylko renowacja trawników. Zajmujemy się także przycinaniem drzew i krzewów, dzięki czemu poprawie ulega ich wzrost, a w przypadku drzew owocowych także zwiększa się ilość owoców. Skracanie pędów roślin pozwala im zachować efektowny wygląd i ułatwia utrzymanie porządku w ogrodzie. Pielęgnacja drzew polega na usunięciu suchych lub chorych gałązek. Poprzez skrócenie pędów można nadać koronie drzewa lub krzewom odpowiedni, symetryczny kształt. To także sposób na obfite kwitnięcie, a później także owocowanie. Firma Ogrody Botanika zadba o Twoje drzewa i trawniki. Pielęgnacja zieleni to coś, co wychodzi nam najlepiej. Poznaj naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Pielęgnacja ogrodów we Wrocławiu

Pielęgnacja ogrodu

Czas poświęcany na prace ogrodowe może być przyjemnym odpoczynkiem po trudnym dniu, ale nie każdy może sobie pozwolić na regularne dbanie o rośliny - szczególnie latem oraz gdy posiadany przez nas ogród jest po prostu duży. Mamy na to rozwiązanie - jest nim pielęgnacja ogrodów we Wrocławiu oferowana przez naszą firmę. Z przyjemnością wyręczymy Państwa we wszelkich pracach ogrodowych, od aranżacji roślin po koszenie trawnika.

Pielęgnacja drzew i zieleni we Wrocławiu

Pielęgnacja

Doskonale wiemy, że pielęgnacja zieleni może być niezwykle czasochłonna. W końcu pracujemy w branży ogrodniczej nie od dziś, a różnego rodzaju prace ogrodowe nie mają przed nami tajemnic. Wiemy, że chociażby pielęgnacja drzew może sprawiać wiele trudności właścicielom przydomowych ogrodów czy osobom odpowiedzialnym za parki i przestrzeń publiczną. Z ogromną przyjemnością wyręczymy Państwa w tych obowiązkach!

Pielęgnacja trawników we Wrocławiu

Wertykulacja trawnika

Pielęgnacja trawników to nasza codzienność. Doskonale wiemy o tym, że podstawą dla każdego ogrodu - czy to rodzinnego, czy parku - jest piękny, zadbany trawnik. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i pasji do ogrodnictwa pracujemy szybko, sprawnie i dokładnie oraz jesteśmy pewni, że nasze usługi spełnią oczekiwania każdego klienta. Jeśli interesuje Państwa wertykulacja trawnika, niska cena jaką oferujemy z pewnością zachęci do skorzystania z usług naszej firmy.

Regeneracja trawnika we Wrocławiu

Renowacja trawnika

Z naszego doświadczenia wiemy, że samodzielna renowacja trawnika wymaga czasu i (przynajmniej odrobiny) pasji do ogrodnictwa. Nie każdy właściciel ogrodu spełnia te kryteria, a z pewnością każdy marzy o pięknym i zadbanym trawniku w przydomowym ogrodzie. Tutaj wkracza nasza firma - chętnie wyręczymy Państwa w czasochłonnych pracach ogrodowych! Jeśli interesuje Państwa regeneracja trawnika we Wrocławiu i okolicach - zapraszamy do kontaktu.

Pozostałe usługi